Zespół przychodni weterynaryjnej
-
zespół lekarzy weterynarii VIKRAVET
-
lek. wet. Wiktor Ratajczak
chirurgia, ortopedia, endoskopia, artroskopia
Ukończyłem Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2009r. Podczas studiów przez rok uczyłem się w Monachium, biorąc udział w programie Erasmus.
Od zawsze wiedziałem, że chcę mieć własną przychodnię, aby mieć wpływ na jakość pracy i rozwój miejsca, w którym będę pomagał zwierzętom. W 2010 założyłem gabinet w niewielkiej miejscowości Zbąszynek, który istnieje do dzisiaj. Chęć rozwoju sprawiła, że w 2013 razem z żoną otworzyłem Przychodnię w Międzyrzeczu.
Moje zainteresowania związane są z chirurgią i ortopedią i można powiedzieć, że to rodzinne. Bezustannie kształcę się w tematach ortopedycznych, specjalizuję się w chirurgii urazowej, operując wszelkiego rodzaju złamania kończyn oraz ortopedii. Jako pasjonat swojej pracy, wciąż się kształcę biorąc udział w wielu warsztatach i konferencjach. Najważniejsze ze szkoleń, w których brałem udział, to te organizowane przez AO Foundation w Davos, zajmującą się wszystkim, co wiąże się z chirurgią układu ruchu.Prywatnie jestem mężem i ojcem dwójki wspaniałych maluchów oraz opiekunem 2 kotów Patisona oraz Kendo i psa Fridy.
Czas wolny najchętniej spędzam na podróżach ze swoją rodziną, odkrywając wciąż nowe miejsca naszego pięknego kraju.
-
mgr Elżbieta Ratajczak
Ukończyłam studia na kierunku Geografia na Uniwersytecie w Poznaniu. Mimo, że moim ulubionym tematem była ochrona środowiska i geomorfologia, wygrała miłość do zwierząt. Razem z mężem Wiktorem założyliśmy Przychodnię Vikravet i to spowodowało, że postanowiłam uzupełnić swoje wykształcenie o technikum weterynaryjne. W 2023 roku ukończyłam studia na Akademii Leona Kuźmińskiego - Zarządzanie Praktyką Weterynaryjną. W Przychodni zajmuję się organizacją pracy, sprawami menedżerskimi i kadrowymi, wkładając w to całe serce.
Prywatnie jestem mamą Jagódki i Miłka. W domu towarzyszą nam suczka Frida oraz koty Kendo i Patu. Uwielbiam naturę, dalekie podróże jak i wędrówki po pobliskich lasach. W wolnych chwilach ćwiczę jogę, która pozwala mi połączyć wszystkie obowiązki i dbać o sprawność ciała i relaks umysłu.
-
lek. wet. Natalia Sacharczyk
stomatologia, interna, kardiologia, chirurgia
Ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Od początku pracy zawodowej jestem związana z Przychodnią Vikravet.
W pracy zajmuję się zarówno leczeniem chorób wewnętrznych jak również odnajduję się bardzo dobrze na sali operacyjnej, zajmując się chirurgią miękką i stomatologią. Jednak moja ulubiona dziedzina, to diagnostyka obrazowa. Za pomocą aparatu USG staram się ocenić strukturę i budowę wszystkich narządów wewnętrznych. Jest to jednak bardzo szybko rozwijająca się dziedzina, dlatego stale uczestniczę w warsztatach ultrasonograficznych i kardiologicznych, aby jak najlepiej pomagać naszym pacjentom.
Prywatnie moją pasją jest cukiernictwo i rośliny doniczkowe.
-
lek. wet. Bartosz Kurzawa
interna, rozród, badania USG
Ukończyłem Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Weterynaryjnego w Wiedniu - w ramach programu Erasmus z rocznika 2010. Doświadczenie zawodowe zdobywałem pracując w kilku dużych klinikach we Wrocławiu, Łodzi, Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim.
Z Przychodnią Vikravet związany jestem od 2019 roku. Zajmuję się leczeniem zwierząt towarzyszących w zakresie chorób wewnętrznych. Moje ulubione dziedziny to gastroenterologia, dermatologia, endokrynologia oraz choroby zakaźne. Aby dobrze diagnozować i leczyć skomplikowane jednostki chorobowe, często korzystam z badań obrazowych – ultrasonografii oraz diagnostyki laboratoryjnej, którą wykonujemy w naszej Przychodni.Prywatnie jestem opiekunem kundelka Toli. W wolnym czasie uwielbiam wędkarstwo, przy którym mogę się wyciszyć i koszykówkę. Jestem fanem dobrej kuchni i chętnie testuję nowe smaki.
-
lek. wet. Aleksandra Kafel
interna, dermatologia, anestezjologia
Jestem absolwentką UCMW UJ-UR w Krakowie. Zdobywanie doświadczenia
w pracy z małymi zwierzętami zaczęłam już w czasie studiów, odbywając praktyki w kilku
krakowskich przychodniach weterynaryjnych.
Szczególne miejsce w moim sercu zajęły wtedy dwie dziedziny: dermatologia oraz
anestezjologia i leczenie bólu. Brałam udział w konferencjach i szkoleniach poświęconych
leczeniu schorzeń dermatologicznych, terapii bólu, a także dotyczących postępowania
z pacjentem w stanie nagłym. Od samego początku mojej lekarskiej przygody do dalszego
rozwoju i działania napędza mnie widok pacjentów wracających do zdrowia.
Swój wolny czas najchętniej spędzam testując nowe przepisy kuchni roślinnej. Jestem
wielbicielką górskich i nadmorskich wędrówek, podcastów true crime i dobrego kina.
W życiu prywatnym również uwielbiam spędzać swoje dni w towarzystwie zwierząt, a moją
pupilką jest kotka o imieniu Soja.
-
lek. wet. Izabela Sienkiewicz
okulistyka
Ukończyłam Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2019 roku. Już podczas studiów wiedziałam, czym będę się zajmować w przyszłości, dlatego uczęszczałam do Centrum Okulistyki Weterynaryjnej we Wrocławiu, pogłębiając wiedzę okulistyczną u najlepszych wrocławskich specjalistów. Uczestniczę w kongresach EESVO, którego jestem członkiem, a także w licznych szkoleniach i warsztatach okulistycznych z zakresu diagnostyki i leczenia chorób oczu u psów i kotów, jak i okulistycznych zabiegów chirurgicznych. W 2021 roku ukończyłam kurs ACVO William Magrane Basic Science Course in Veterinary and Comperative Ophthalmology.
Interesuję się również interną zwierząt towarzyszących, w szczególności kotów, które nie zostały jeszcze tak dobrze poznane jak psy, ze względu na umiejętność maskowania objawów.Prywatnie jestem „mamą” kociaka Fosforka. W wolnym czasie kocham podróżować i zwiedzać podwodne krajobrazy. Nie lubię się nudzić, więc każdą wolną chwilę wykorzystuję intensywnie m.in. poznając kuchnię roślinną.
-
Monika Daros
koordynatorka
Ukończyłam Architekturę Wnętrz na Wydziale Artystycznym na Uczelni WSUS w Poznaniu.
Jeszcze w trakcie trwania studiów rozpoczęłam pracę w Przychodni i odnalazłam moje prawdziwe powołanie - pracę ze zwierzętami i ich opiekunami. Tak więc zostałam
i każdego dnia z najwyższą starannością dbam o organizację pracy zespołu, zaopatruje Przychodnię w leki i materiały oraz od czasu do czasu można mnie usłyszeć z
słuchawki telefonu i zobaczyć na recepcji.Jestem miłośniczką kotów - sama wychowuję 3, w tym jednego adoptowanego z naszej
Przychodni, w którym od początku się zakochałam. Czas wolny głównie poświęcam na malarstwo olejne i hafciarstwo, które są moją ogromną pasją.
-
mgr Roksana Ratusińska
recepcjonistka
Jestem absolwentką Wydziału Nauk o Społeczeństwie na Uniwersytecie Szczecińskim.
W 2021 roku uzyskałam tytuł magistra bezpieczeństwa wewnętrznego. Jestem również
posiadaczką tytułu Technika Administracji. W Przychodni zajmuję się obsługą klienta,
rejestracją wizyt i umawianiem zwierząt na zabiegi.W wolnych chwilach uwielbiam zwiedzać nasz kraj, także na rolkach , a w ramach
regeneracji sił: gotuję i piekę słodkości. Moje poczynania kuchenne zawsze pilnie śledzi
ukochany psi senior, 12-letni pudelek Rafik.
-
mgr Joanna Bajon
techniczka weterynarii
Ukończyłam Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr Romana Abrahama we Wrześni, uzyskując w 2016 roku tytuł technika weterynarii. Nie był to jednak koniec mojej edukacji, ponieważ ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, na kierunku biologia zwierząt, zdobywając w 2022 roku tytuł magistra.
Ukończyłam warsztaty z zakresu anestezjologii zwierząt oraz diagnostyki weterynaryjnej. W Przychodni zajmuję się głównie pomocą lekarzom podczas przyjmowania pacjentów, opieką nad zwierzętami w szpitalu, wykonywaniem badań laboratoryjnych, asystą przy zabiegach chirurgicznych, zabiegami pielęgnacyjno-profilaktycznymi.W wolnym czasie chętnie czytam książki, najchętniej pozycje z zakresu fantastyki.
Dzielnie pomagają mi w tym dwie kawie domowe - Diego i Różyczka oraz królik miniaturowy - Simba.
-
Marika Krugiołka
asystentka lekarza weterynarii
Jestem studentką Zootechniki na wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt na Politechnice Bydgoskiej. W przychodni zajmuję się wykonywaniem badań laboratoryjnych oraz dbam o komfort pacjentów, pozostających w naszym szpitalu. Pomagam również lekarzom w trakcie wizyt oraz przygotowuję salę operacyjną do zabiegów i asystuję przy operacjach.
W wolnych chwilach podróżuję i zwiedzam historyczne obiekty, maluję obrazy oraz poświęcam czas moim zwierzętom. Pod swoją opieką mam pięć kotów, kundelka i koszatniczkę. Jestem również czynną Strażaczką OSP. Straż i zwierzęta to moja pasja. Interesuję się behawiorystyką i szkoleniem zwierząt, szczególnie psów pracujących w służbach mundurowych. W przyszłości chciałabym połączyć moje zainteresowania i zostać przewodnikiem psa ratowniczego.
-
Sylwia Zelmanowska
techniczka weterynarii
Ukończyłam Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance,
uzyskując tytuł technika weterynarii. W przychodni jestem odpowiedzialna za badania
laboratoryjne, opiekę okołooperacyjną oraz szpitalną naszych pacjentów. Asystuje przy
zabiegach a także pomagam lekarzom w czasie wizyt.
Aby rozwijać swoje umiejętności biorę udział w szkoleniach - ukończyłam warsztaty
z zakresu anestezjologii zwierząt oraz kurs zoopsychologii.Prywatnie jestem miłośniczką mojego jamnika Charliego nazywanego, Paróweczką oraz
12 letniego yorka Karata. Czas wolny uwielbiam spędzać aktywnie, spacerując
w towarzystwie swoich psich przyjaciół. Relaksują mnie chwile poświęcane kwiatom
doniczkowym.
-
mgr Aleksandra Chylińska
zoofizjoterapeutka
Jestem absolwentką Technikum Weterynaryjnego w Zespole Szkół Ogrodniczych w Gorzowie Wielkopolskim. Ukończyłam Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w 2020 roku - uzyskując tytuł mgr inż. zootechniki. W 2022 roku ukończyłam Studium Zoofizjoterapii Zwierząt we Wrocławiu.
Moje weterynaryjne zainteresowania to głównie rehabilitacja zwierząt i ortopedia. Stawiam przede wszystkim na rozwój osobisty, uczestnicząc w licznych konferencjach i warsztatach. Moją przyszłość wiążę z zoofizjoterapią psów i kotów. Dzięki tym studiom oraz licznym kursom, w których regularnie biorę udział, mogę polepszyć komfort życia pacjentów ze schorzeniami ortopedycznymi.Prywatnie jestem miłośniczką górskich wypraw i dobrego jedzenia.